Instantní blivajzy

27.10.2008 18:59

Frekventanti Interpretačního semináře dostali dobrovolný úkol: transformovat konec Descartovy První meditace do libovolného formátu tak, aby se vyvarovali světelné metaforiky, přičemž ceněna bude adekvátnost a vtipnost. Jde o následující pasáž:

"Tento plán je však náročný a jakási lenost mne táhne zpět k navyklému životu. A stejně jako se zajatec, který se snad ve snech těší z imaginární svobody, bojí probudit, když posléze začíná mít podezření, že spí, a oddává se dále vábným přeludům, tak i já sám od sebe upadám do starých názorů a obávám se procitnutí, abych se poté, co bude klidný spínek vystřídán náročným bděním, neocitl nikoli ve světle poznání pravdy, ale v nerozpletitelných temnotách právě rozvinutých obtíží."

Vypracovaných úkolů se sešlo poskrovnu, ale za to samé pěkné kousky. Dvě básně, z toho jedna variace na Poeova Havrana, záznam z blogu, gotický komiks a strip, který přikládám níže (autor Ivo Pezlar, klikněte pro zvětšení, stojí to za to). Doufám, že to není naposledy, co slyšíme o šéfkuchaři Reném a jeho instantních blivajzech...

Zpět